Zaproszenie na spotkanie

Użytkownicy i sympatycy Inkubatora przetwórczego w Dwikozach,

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości i Gmina Dwikozy zapraszają Państwa na spotkanie, które dobędzie się w dniu 22 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 w Inkubatorze przetwórczym w Dwikozach, ul Starowiejska 28A.
Na spotkaniu zapoznamy Państwa z nowymi możliwościami w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD), które pojawiły się na mocy zmienionych przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019 r. oraz podzielimy się z Państwem doświadczeniami w prowadzeniu Inkubatora w minionym roku.
Część szkoleniowa spotkania będzie poświęcona roli Inkubatora oraz Spiżarni Sandomierskiej we wspieraniu producentów rolnych w Rolniczym Handlu Detalicznym.
Ramowy plan spotkania:

 1. Wymagania i warunki udziału w RHD:
  a/ podstawy prawne
  b/ proces rejestracji.
 2. Wymogi dotyczące znakowania gotowych wyrobów:
  a/ podstawy prawne
  b/ etykiety, znakowanie produktów – wymagana zawartość informacji.
 3. Rola Inkubatora Przetwórczego i Spiżarni Sandomierskiej w upowszechnianiu i rozwoju RHD
  a/ wsparcie dla osób zainteresowanych RHD – udostępnienie infrastruktury Inkubatora: /warunki, zasady, zakres/
  b/ bieżący i planowany zakres działalności – zamierzenia na br.
 4. Dyskusja – uwagi i sugestie użytkowników Inkubatora dotyczące warunków korzystania z infrastruktury Inkubatora oraz prowadzenia i organizacji działań i wydarzeń promocyjnych.
 5. Podsumowanie i zakończenie spotkania. /ok. godz. 14.00/

Początek roku to doskonały czas na wspólne spotkanie, by w gronie użytkowników i sympatyków Inkubatora podyskutować, podzielić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, które mogą usprawnić przyszłe jego działanie, dlatego liczymy na Państwa obecność. Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu telefonicznie na nr: 607 586 310 lub 15 833 34 04 lub wysyłając e-mail na adres: p.korpysz@opiwpr.org.pl
Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby, instytucje i organizacje!

Sympatyków i użytkowników Inkubatora przetwórczego w Dwikozach zapraszamy na spotkanie 14 grudnia 2017 r. o godz. 12.00

Zapraszamy Państwa na spotkanie, które dobędzie się w dniu 14 grudnia 2017 r. o godz. 12.00 w Inkubatorze przetwórczym w Dwikozach, ul Starowiejska 28A.

Zbliża się koniec roku i nadchodzi czas na podsumowania, refleksje, przemyślenia oraz plany na przyszłość. Mija rok od otwarcia Inkubatora prowadzonego przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, który powstał w ramach partnerskiej współpracy z samorządem Gminy Dwikozy.

Od pół roku Inkubator prowadzi działalność usługową, w ramach której udostępnia infrastrukturę dla zainteresowanych użytkowników, prowadzi szkolenia, promuje obiekt, usługi, gminę i region. Jest to więc doskonały czas na wspólne spotkanie, by w gronie użytkowników i sympatyków Inkubatora podyskutować, podzielić się doświadczeniami , spostrzeżeniami, które mogą usprawnić przyszłe jego działanie.  Spotkanie będzie posiadało także  element szkoleniowy   związany z przetwórstwem surowców roślinnych w Inkubatorze i Rolniczego Handlu Detalicznego /RHD. (więcej…)

Jak utworzyć inkubator przetwórczy?

Udostępniamy do wykorzystania poradnik „Jak utworzyć inkubator przetwórczy”. Publikacja powstała w ramach projektu „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością” dzięki środkom Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem oraz do odwiedzania inkubatora w Dwikozach.

poradnik_tworzenia_inkubatora

Pedagogy refers to the www.paper-writer.org art and science of education

Przecier pomidorowy domowy

Sezon pomidorowy jeszcze trwa. Zapraszamy do inkubatora, gdzie szybko można przygotować przecier pomidorowy wg własnego przepisu. Ale nie tylko – można zrobić np. mus jabłkowy, dżem śliwkowy, ketchup z cukini i inne przetwory. Otwierając taki słoik można powiedzieć – wiem co jem!

Are people often http://majesticpapers.com write my paper eating outdoors in your country

Oferta wizyty studyjnej/ szkolenia dotycząca tworzenia i funkcjonowania inkubatorów przetwórczych

Osoby lub pomioty zainteresowane funkcjonowaniem Inkubatora Przetwórczego w Dwikozach prowadzonego przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu mogą skorzystać z oferty, która pozwoli uczestnikom:

 • zapoznać się z ideą tworzenia i funkcjonowania Inkubatorów Przetwórczych w Polsce i innych krajach,
 • zapoznać się z genezą utworzenia Inkubatora w Dwikozach, zasadami funkcjonowania oraz wymogami i standardami określonymi przepisami dla tego typu obiektów,
 • poznać formy korzystania z Inkubatora przez potencjalnych użytkowników oraz zasady promocji wyrobów
 • aktywnie uczestniczyć w praktycznych warsztatach wyrobu dżemów, soków, suszu, sałatek, marynat
 • poznać piękno i atuty Ziemi Sandomierskiej, które są nieodłączną częścią oferowanych produktów Inkubatora

Szkolenie może przebiegać według różnych scenariuszy, a program może być dowolnie modyfikowany i dostosowany do wymagań i oczekiwań grupy jeśli chodzi o czas trwania, zakres merytoryczny i  dodatkowe elementy itp.. Jeden z podstawowych wariantów ramowego programu zamieszczamy w załączniku.

ZAPRASZAMY! This was inspirational service link to me today, though